Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Valabilitate procura`
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Valabilitate procura`

Buna ziua,

In urma cu vre-o doi ani, am fost la notar impreuna cu sora mea ptr a legaliza o procura. Scopul procurei este acela de a o reprezenta pe sora mea la un anumit consulat si ambasada, cu scopul de a obtine recunoasterea unor acte.

Intrebarea mea este daca respectiva procura mai este valabila. Textul procurei nu mentioneaza vre-un termen de expirare.
Pana la expirarea mandatului, daca intre timp nu se revoca procura si alte modalitati de incetare a mandatului.