Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Solutii in urma castigarii in instanta-drepturi banesti
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Solutii in urma castigarii in instanta-drepturi banesti

Buna ziua.Am castigat in instanta si posed forma definitiva si irevocabila a hotatirii curtii de apel intr-un proces privind drepturi salariale[al 13-lea salariu].Rugamintea mea este de a-mi raspunde cineva in cit timp trebuie sa ma adresez executorului si daca pina la executare se fac alte demersuri pt.solutionare.
asteptati sa ajunga dosarul ca instanta de fond si investiti cu formula executorie hotararea judecatoreasca prin care ati castigat procesul...da, pana la executor va puteti duce la angajator si sa cereti executarea de buna voie a hotararii sa numai plateasca si cheltuielile cu executorul