Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... o intrebare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

o intrebare

Buna ziua am o nelamurire ce trebuie sa fac?Am fost dat in judecata de o persoana de la care am cumparat o masina prin care ma obliga sa inmatriculez masina pe numele meu dar eu intre timp am si vandut-o iar acum as vrea sa trimit la tribunal copie dupa contractul de vanzare sa demonstrez ca masina nu mai este la mine si nu stiu cum sa procedez mentionand ca nu pot ajunge la proces acesta fiind in alta localitate.
o sa inchei contractul....tu cum ai vandut o masina pe care nici nu ai inmatriculat-o. nu prea ai cum..
pai eu aveam contract cu propietarul,el radiindu-o de la financiar si am bagat-o eu la mine la financiar si apoi am vandut-o si am facut contract la randul meu,eu fiind doar intermediar