Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... cand se prescrie executarea silita?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

cand se prescrie executarea silita?

buna seara am si eu o intrebare :am fost data in judecata de catre o banca si prin executor bancar cu o hotarare judecatoreasca mi s-a inceput executarea silita incepand din 15 09 2010 cu toate ca nu am nimic pe numele meu.intrebarea e cand se prescrie datoria si urmarirea?
Pot exista motive de intrerupere a termenului de prescriptie si te pot executa si dupa 15.09.2013.
Si care ar putea fi motive de intrerupere a prescriptiei?
Pot exista sau nu. Pot fi contestate . Indeplinierea unui act de executare silita in cursul executarii, de ex.