avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... cand se prescrie executarea silita?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

cand se prescrie executarea silita?

buna seara am si eu o intrebare :am fost data in judecata de catre o banca si prin executor bancar cu o hotarare judecatoreasca mi s-a inceput executarea silita incepand din 15 09 2010 cu toate ca nu am nimic pe numele meu.intrebarea e cand se prescrie datoria si urmarirea?
Cel mai recent răspuns: ContSters140930 , utilizator 19:56, 2 Februarie 2012
Pot exista motive de intrerupere a termenului de prescriptie si te pot executa si dupa 15.09.2013.
Si care ar putea fi motive de intrerupere a prescriptiei?
Pot exista sau nu. Pot fi contestate . Indeplinierea unui act de executare silita in cursul executarii, de ex.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prescriptia / perimarea executarii silite utilizator nou utilizator nou Am luat un credit de nevoi personale de 10 mii euro de la BRD , far agiranti sau garantii , numai pe baza adeverintei de salar pe care era atunci trecuta suma ... (vezi toată discuția)
Cesiune creante ; creanta e prescrisa sau nu ? tazuu tazuu Am luat in 02.09.2008 o linie de credit cu card bussines atasat , pe o perioada de un an . Am platit-o in mare parte dar din diverse motive n-am reusit sa ... (vezi toată discuția)
Recuperare prejudiciu myryam myryam Buna ziua,am o intrebare : daca o persoana nu are bunuri,conturi bancare sau alte venituri pe numele lui si nu poate fii executat silit pentru recuperarea ... (vezi toată discuția)