Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Punctaj suplimentar pentru grupa a II-a de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Punctaj suplimentar pentru grupa a II-a de munca

Buna seara!
In urma cu un an informatiile obtinute de la Dvs mi-au fost folositoare, in sensul ca am primit un punctaj suplimentar pentru grupa de munca, retroactiv incepand cu 01/01/2011( Eu am iesit la pensie in 2001).
Acum va rog sa-mi spuneti sotul meu, care a iesit la pensie in 01/03/2009 si care a avut 4,5 ani in grupa II ( Pentru care a primit la pensionare, o suma mica), nu are dreptul, conform legii 263/2010, la un punctaj suplimentar pentru grupa de munca, incepand cu 01/01/2012 ?
Va multumesc anticipat, pentru raspunsul avizat, pe care-l voi primi!
A primit toata majorarea la pensionare.La punctul (G)din decizie apare O.U.G.209/2008.
Va multumesc! Intradevar la pct. G apare un punctaj suplimentar conf. OUG 209/2008.