Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna inainte de concediu prenatal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna inainte de concediu prenatal

Buna ziua.In luna iunie urmeaza sa intru in concediu prenatal,dar am nevoie sa imi iau concediu de odihna in luna martie.La cate zile de concediu de odihna am voie?La tot concediul pe anul 2012 sau la cate zile imi revin corespunzator cu lunile pe care le voi lucra pana intru in prenatal?
Aferent zilelor lucrate pana la intretea in concediu medical.
Deci zilelor pe care le voi lucra pana in iunie.Multumesc.
letitziaS, utilizator
Buna ziua,

Se poate sa imi iau concediu de odihna si in continuare sa imi iau concediu prenatal (fara a mai avea vreo zi lucrata intre ele)?

Multumesc,
Mihaela
Da, exista aceasta posibilitate ..mai intai efectuati CO si apoi intrati in cncediu de maternitate.
buna ziua
imi puteti spune va rog care e articolul de lege unde se precizeaza ca numarul de concediu de odihna se calculeaza aferent zilelor lucrate pana la intretea in concediu medical? multumesc