Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... am nevoie de un raspuns urgent, va rog
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

am nevoie de un raspuns urgent, va rog

Suntem o firma cu puncte de lucru in tara. Un control de la ITM a cerut dosarele de personal ale angajatilor de la un punct de lucru la 250 km de sediu. Le trimitem cu un curier rapid, DAR - trebuie sa trimit dosarele originale sau copii ale actelor, este vorba de contract de munca, aditionale adunate in ani, etc. Daca se pierd pe drum? Ce zice legea despre asta? Ajutati-ma va rog
Si inca o intrebare: La un magazin cu 3 vanzatori, este obligatorie condica de prezenta sau este suficient pontajul la sfarsit de luna?