Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... registru zilieri-cum se procura?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

registru zilieri-cum se procura?

Buna ziua, va rog daca-mi poate spune si mie cineva din Bucuresti care sunt etapele pentru a intra in posesia unui registru pentru zilieri si care sunt documentele necesare.
Multumesc mult!
Art. 6 din ANEXA - Norme metodologice de aplicare a Legii nr. 52/2011 privind exercitarea unor activitati cu caracter ocazional desfasurate de zilieri

Registrul se tipareste si se inseriaza de Imprimeria Nationala, iar distribuirea acestuia se face, la cerere si contra cost, de Inspectia Muncii prin inspectoratele teritoriale de munca.

Un model de Cerere ITM pentru eliberare registru zilieri gasiti aici
[ link extern ]

In speta, va deplasati la ITM Bucuresti, str.Radu Voda nr.26-26A - langa pasaj Marasesti si solicitati eliberarea unui registru pentru zilieri ...c/v lui este in jur de 85 lei ...
Cornel Vasile, Consilier juridic