Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 094
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 094

Buna ziua,

Am depus declaratia 094 iar la cifra de afaceri am inclus si veniturile financiare. Trebuie sa depun inca odata declaratia cu cifra de afaceri corecta, caci am observat ca nu exista pe formularul 094 optiunea rectificativa?
Eu zic sa nu va stresati foarte tare, este o declaratie informativa si rolul ei este de a verifica daca va incadrati ca si platitor de TVA la luna sau la trimestru.