avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 094
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 094

Buna ziua,


Am depus declaratia 094 iar la cifra de afaceri am inclus si veniturile financiare. Trebuie sa depun inca odata declaratia cu cifra de afaceri corecta, caci am observat ca nu exista pe formularul 094 optiunea rectificativa?
Cel mai recent răspuns: Nicoleta-Daniela Moldovan , Contabil 10:31, 12 Februarie 2012
Eu zic sa nu va stresati foarte tare, este o declaratie informativa si rolul ei este de a verifica daca va incadrati ca si platitor de TVA la luna sau la trimestru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vector fiscal 010 mmanu mmanu daca am fost inregistrati cu vectorul fiscal la finante cu impozit profit trimestrial si decont de tva trimestrial acum in 2010 mai trebuie sa depunem ceva ... (vezi toată discuția)
Declaratia 094 poate fi rectificata? elena1312 elena1312 Buna ziua, pentru numai 300 lei am intrat la impozit 3%, dar am gasit o factura emisa de mine care nu a inregistrat-o contabila mea, care este de 500 lei si ... (vezi toată discuția)
Declaratia 094 CORNEA ADRIAN CORNEA ADRIAN Buna ziua Am un PFA. Am cifra de afaceri sub 100 000 euro. Sunt platitor de TVA lunar, Trebuie sa depun Declaratia 094 ? Daca nu, va rog sa imi spuneti daca ... (vezi toată discuția)