avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 379 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TAXA DE FIRMA
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TAXA DE FIRMA

IN LEGATURA CU TAXA DE FIRMA (PANOU PUBLICITAR) CARE SE PLATESTE LA PRIMARIE, REGLEMENTATA DE OG.36/2002, AM SI EU O NELAMURIRE:

DACA ACEASTA FIRMA NU EXISTA, FIIND VORBA DE UN MAGAZIN LA TARA, EXISTA OBLIGATIA PLATII ACESTEI TAXE?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 15:38, 13 Februarie 2012
Da. Se plateste la suprafata minima stabilita de lege.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxe primarie. Vicunico Vicunico Este normal ca o firma care nu are panou publicitar si nu are activitate la domiciliu, sa i se ceara taxa pt publicitate si sa plateasca salubritatea?? Si nu ... (vezi toată discuția)
Amplasare panouri publicitare pe terenul proprietate personala Voxaledana Voxaledana Buna ziua! De curand am amplasat un panou publicitar pe terenul meu langa drumul public si se pare ca nu este legal. Panoul este pentru firma mea, pe terenul ... (vezi toată discuția)
Afise, panuri publicitre, firma Ramona1982 Ramona1982 pentru a avea pe sediul societatii un panou publicitar sau afis cu date ale societatii sau asociatiei, iti trebuie autorizatie de la primarie? ce lege ... (vezi toată discuția)