Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TAXA DE FIRMA
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TAXA DE FIRMA

IN LEGATURA CU TAXA DE FIRMA (PANOU PUBLICITAR) CARE SE PLATESTE LA PRIMARIE, REGLEMENTATA DE OG.36/2002, AM SI EU O NELAMURIRE:

DACA ACEASTA FIRMA NU EXISTA, FIIND VORBA DE UN MAGAZIN LA TARA, EXISTA OBLIGATIA PLATII ACESTEI TAXE?
Da. Se plateste la suprafata minima stabilita de lege.