Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata concediului medical in prelungirea indemnizatiei ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata concediului medical in prelungirea indemnizatiei pentru cresterea copilului

Buna ziua . Am fost timp de 3 ani in crestere copil cu o indemnizatie (dupa reducerea de 25%) de 975 lei . Cand ar fi trebuit sa incep din nou serviciul eram deja insarcinata in aprox. 6 luni cu o sarcina cu probleme asa ca am dus concediu medical . Nu am fost anuntata si atunci can ar fi trebuit sa iau "salariu " am fost pusa in situatia de a fi platita cu 75% din 600 de lei , in conditiile in care eu am avut o indemnizatie de 975 de lei. Cum ar fi normal sa fiu platita in aceste conditii? Va multumesc.
Trebuia sa duceti la angajator o adeverinta de la Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala (cea care v-a platit indemnizatia pentru CCC) cu veniturile din timpul CCC.