Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ocupare post chimist in laborator analize medicale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ocupare post chimist in laborator analize medicale

am urmatoarea problema. In urma concursului organizat pentru ocuparea postului de chimist vacant in cadrul laboratorului de analize medicale, candidatii nu au obtinut la proba scrisa punctajul necesar (60 puncte), deci au fost declarati respinsi. Intrebarea este daca in baza aceluiasi anunut ,publicat in viata medicala se mai poate tine un al doilea concurs fara a mai parcurge toate etapele pentru organizarea concursului conform OMSF 698/2001-privind angajarea personalului medical cu studii superioare.Mai trebuie facute demersuri pentru deblocare la administratia locala sau se considera deblocat si putem organiza concursul . Va multumesc frumos
pentru deblocarea postului in vederea ocuparii lui nu mai aveti nevoie de aprobare de deblocare din partea Primariei! Dar in ceea ce priveste concursul acesta trebuie reluat de la inceput si parcurse toate etapele in conformitate cu prevederile OMS 698/2001. Cu toate ca acest ordin de ministru este depasit....si greu de aplicat....