Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Dupa moartea bunicului,bunica s-a recasatorit cu un barbat ce avea 2 copiis i s-a mutat in casa acestuia.Cei doi au fost casatoriti32 de ani.el a murit iar copii spun ca ea nu are niciun drept asupra casei sau bunurilor gospodaresti.Este adevarat?Ce drepturi ar avea ea ?Ce trebuie facut?Detalii.
NICOL31, utilizator
Normal ca are bunica drept la mostenire, doar este sotia supravietuitoare.