avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... De ce stagiarii din baroul constitutional nu pot ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

De ce stagiarii din baroul constitutional nu pot beneficia de acelasi avantaje ca cei din baroul traditional?

de ce stagiari din baroul constitutional nu pot beneficia de acelasi avantaje ca cei din baroul traditional
Cel mai recent răspuns: horeabortan , utilizator 18:40, 27 Februarie 2012
La ce fel de avantaje va referiti?........ in cadrul Baroului unde sunt inscrisi?....sau la ce?
Pentru ca cei de la Bota sunt putin cam penali.... ati vazut cate procese sunt ?
Dar ati vazut miile de hotarari judecatoresti care considera ca baroul si avocatii functioneaza IN BAZA LEGII? Daca tot emiteti o opinie, fiti corecta. Aratati un singur caz de condamnare. SUNT SUTE DE NUP-URI, nici macar 1 condamnare
Dar da, la ce avantaje va referiti? Unde este discrepanta, unde este tratamentul inegal?
horeabortan a scris:

Dar ati vazut miile de hotarari judecatoresti care considera ca baroul si avocatii functioneaza IN BAZA LEGII? Daca tot emiteti o opinie, fiti corecta. Aratati un singur caz de condamnare. SUNT SUTE DE NUP-URI, nici macar 1 condamnare


Asa este,atat unitatile de parchet cat si instantele de judecata au solutionat cu nup,respectiv achitare plangerile formulate impotriva avocatilor ce fac parte din Baroul Bota.
Ultima modificare: Duminică, 26 Februarie 2012
andymaurul, utilizator

Alte discuții în legătură

Avocat in baroul bota nicolenicoleta_83 nicolenicoleta_83 Este legala practicarea avocaturii si reprezentarea in instanta ca avocat inscris in baroul Bota? (vezi toată discuția)
Admitere in baroul traditional sau baroul bota ? diferente ? avantaje ? allex64 allex64 Poate cineva sa explice care sunt diferentele dintre cele doua barouri ? Functioneaza in paralel ? Care sunt avantajele si dezavantajele inscrierii in unul ... (vezi toată discuția)
Exista vreun dezavantaj daca dau examen in baroul paralel? Geani_geani Geani_geani As vrea sa stiu care sunt diferentele intre cele doua barouri. Unchiul meu are cabinet individul si daca as promova examenul de admitere mi-as putea face ... (vezi toată discuția)