Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... De ce stagiarii din baroul constitutional nu pot ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

De ce stagiarii din baroul constitutional nu pot beneficia de acelasi avantaje ca cei din baroul traditional?

de ce stagiari din baroul constitutional nu pot beneficia de acelasi avantaje ca cei din baroul traditional
La ce fel de avantaje va referiti?........ in cadrul Baroului unde sunt inscrisi?....sau la ce?
Pentru ca cei de la Bota sunt putin cam penali.... ati vazut cate procese sunt ?
Dar ati vazut miile de hotarari judecatoresti care considera ca baroul si avocatii functioneaza IN BAZA LEGII? Daca tot emiteti o opinie, fiti corecta. Aratati un singur caz de condamnare. SUNT SUTE DE NUP-URI, nici macar 1 condamnare
Dar da, la ce avantaje va referiti? Unde este discrepanta, unde este tratamentul inegal?
horeabortan a scris:

Dar ati vazut miile de hotarari judecatoresti care considera ca baroul si avocatii functioneaza IN BAZA LEGII? Daca tot emiteti o opinie, fiti corecta. Aratati un singur caz de condamnare. SUNT SUTE DE NUP-URI, nici macar 1 condamnare

Asa este,atat unitatile de parchet cat si instantele de judecata au solutionat cu nup,respectiv achitare plangerile formulate impotriva avocatilor ce fac parte din Baroul Bota.
andymaurul, utilizator