Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Cam cat dureaza rezolvarea insolventei unei firme?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Cam cat dureaza rezolvarea insolventei unei firme?

Tatal meu a fost salariatul unei firme , aceasta a intrat in insolventa el avea o garantie pe care a recuperat o cu ajutorul lichidatorului judiciar ,el si alti colegii au restante financiare cam 6 luni si cand sa intrat in procesul de inslolventa au semnat acolo nu stiu sa explic ca au de primit acesti bani intrebarea mea este o sa ii vada vreodata ,si cam cat dureaza un proces de insolventa pentru ca insolventa acesteti firme se judeca de 3 ani, tata a fost in legatura permanenta cu administratorul firmei si chiar sa ingrijit cateva luni pentru asigurarea pazei unui punct de lucru,deoarece lichidatorul nu a instituit paza acestuia ,cer pe niste epave de camioane etc sume exorbitante licihidatorul parca nu doreste sa se termine procesul,am aflat ca ar putea fi dupa o ultima licitatie sar putea vinde la oferta primita, in principiu cam cat dureaza un proces de insolventa? multumesc
eu stiu unele din 2000 si inca nu se asteapta finalizarea lor in perioada imediat urmatoare.