Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... pasaport pentru minor- competenta teritoriala
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

pasaport pentru minor- competenta teritoriala

trebuie sa fac pasaport copilului,dar am o nelamurire. adresa de buletin a mea esta de sfantu gheorghe,iar a tatalui este de brasov.el este plecat din tara si imi va trimite procurile necesare.unde trebuie sa fac pasaportul in brasov sau sfantu gheorghe. nu suntem inca casatoriti si copilul e din fosta casatorie.
Faceti pasaportul acolo unde locuieste copilul
La Brasov.