avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 289 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... pasaport pentru minor- competenta teritoriala
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

pasaport pentru minor- competenta teritoriala

trebuie sa fac pasaport copilului,dar am o nelamurire. adresa de buletin a mea esta de sfantu gheorghe,iar a tatalui este de brasov.el este plecat din tara si imi va trimite procurile necesare.unde trebuie sa fac pasaportul in brasov sau sfantu gheorghe. nu suntem inca casatoriti si copilul e din fosta casatorie.
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 20:25, 1 Martie 2012
Faceti pasaportul acolo unde locuieste copilul
La Brasov.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua Anca1325 Anca1325 Vreau sa plec în excursie la soțul meu în germania împreună cu copilul care îl am dintr-o relație anterioara ce documente sunt necesare pentru a ... (vezi toată discuția)
Procura copil minor Corinas Corinas Buna ziua, Sunt divortata si am un baiat minor in varsta de 16 ani si as vrea sa ies cu el din tara. Tatal lui locuieste in Spania...va rog sa-mi spuneti de ... (vezi toată discuția)
Obtinerea cetateniei romane a copilului cu mama cetatean roman Zawadi Zawadi Sunt cetatean roman care locuieste in Danemarca si care inca se afla in posesia unui buletin de identitate romanesc. Am un copil nascut in danemarca, al carui ... (vezi toată discuția)