Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Recurs taxa auto - trebuie sa mai depun ceva la ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Recurs taxa auto - trebuie sa mai depun ceva la dosarul cauzei?

Am castigat ca multi altii procesul pe fond la tribunal si finantele au facut recurs , ca de obicei, la curtea de apel. Trebuie sa mai depun ceva la dosar?
Buna ziua,

Depinde de motivul/motivele de recurs invocate de catre cei de la finante.
Ca si documente este posibil sa nu mai fie nevoie sa depuneti nimic, repet posibil, deoarece acest lucru depinde de situatia concreta.
Atentie insa in momentul in care veti primi acasa citatia si cererea de recurs, ar fi bine si depuneti intampinare la aceasta(termenul in care se depune intampinarea este specificat pe citatie) in care sa exprimati pozitia procesuala vis a vis de cererea lor recurs.
va multumesc pentru sfat. motivatia de recurs cuprinde patru puncte si o sa incerc sa ma ghidez la intampinare din motivarea primei sentinte care are vreo 6 pagini pline cu cedo ,etc.