avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere declaratii la o societate lichidata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere declaratii la o societate lichidata

La o societate lichidata in timpul anului (in august 2011) trebuie sa depuna fisele fiscale?, 392?101?
Cel mai recent răspuns: serbanramona82 , utilizator 12:33, 5 Martie 2012
Da, 101, fise fiscale daca e cazul, 394 semestrul 2 daca a fost lichidata dupa 31 iunie, 392 a sau b.
piciul a scris:

Da, 101, fise fiscale daca e cazul, 394 semestrul 2 daca a fost lichidata dupa 31 iunie, 392 a sau b.


Raspunsul dvs. e o gluma? Daca societatea a fost radiata, nu mai exista ca persoana de drept. Deci, nu mai are nici o obligatie.
Pentru perioada din an in care a functionat societatea se vor depune toate cele de mai sus.
Societatea a functionat pana in iulie, inclusiv, ea e neplatitoare, deci trebuie fise fiscale, 392b si 101?
Ca nu mai inteleg! Cred ca le voi face si ma voi duce cu ele la finante sa vad ce-mi zice.
Pentru luna iulie cat ati functionat depuneti 394 semestrul 2, apoi 101 pentru lunile in care ati functionat avand grija sa completati sus pe declaratie luna in care v-ati lichidat, fise fiscale depuneti pentru perioada in care ati avut salariati in 2011... Nu e gluma... Eu am patit-o cu o firma lichidata in noiembrie 2011.

Alte discuții în legătură

Depunere declaratii Irina Iacob Irina Iacob O firma suspendata incepand cu data de 1 mai care a primit derogare de depunere declaratii de la Finante incepand cu data de 1 iulie 2009 - pentru luna ... (vezi toată discuția)
Declaratiile 392, 394 nicod nicod La o societate suspendata temporar (3 ani) mai depun 392 si 394 pe zero? La momentul suspendarii era platitoare de tva, dar stiu ca automat devii neplatitor de ... (vezi toată discuția)
Declaratie 392 Contab10 Contab10 Buna ziua, Am si eu o situatie si nu inteleg ce declaratie trebuie sa depun si anume am o societate care are o CA pe 2012 de 1944 lei, societatea este ... (vezi toată discuția)