Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere declaratii la o societate lichidata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere declaratii la o societate lichidata

La o societate lichidata in timpul anului (in august 2011) trebuie sa depuna fisele fiscale?, 392?101?
Da, 101, fise fiscale daca e cazul, 394 semestrul 2 daca a fost lichidata dupa 31 iunie, 392 a sau b.
piciul a scris:

Da, 101, fise fiscale daca e cazul, 394 semestrul 2 daca a fost lichidata dupa 31 iunie, 392 a sau b.

Raspunsul dvs. e o gluma? Daca societatea a fost radiata, nu mai exista ca persoana de drept. Deci, nu mai are nici o obligatie.
Pentru perioada din an in care a functionat societatea se vor depune toate cele de mai sus.
Societatea a functionat pana in iulie, inclusiv, ea e neplatitoare, deci trebuie fise fiscale, 392b si 101?
Ca nu mai inteleg! Cred ca le voi face si ma voi duce cu ele la finante sa vad ce-mi zice.
Pentru luna iulie cat ati functionat depuneti 394 semestrul 2, apoi 101 pentru lunile in care ati functionat avand grija sa completati sus pe declaratie luna in care v-ati lichidat, fise fiscale depuneti pentru perioada in care ati avut salariati in 2011... Nu e gluma... Eu am patit-o cu o firma lichidata in noiembrie 2011.