avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1992 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere declaratii la o societate lichidata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere declaratii la o societate lichidata

La o societate lichidata in timpul anului (in august 2011) trebuie sa depuna fisele fiscale?, 392?101?
Cel mai recent răspuns: serbanramona82 , utilizator 12:33, 5 Martie 2012
Iulian chiar nu este de gluma, sunt de acord cu @piciul. Conform Codului fiscal art 34 alin (14) :
(14) Persoanele juridice care, în cursul anului fiscal, se dizolvă cu lichidare, potrivit legii, au obligația să depună declarația anuală de impozit pe profit și să plătească impozitul până la data depunerii situațiilor financiare la organul fiscal competent din subordinea Agenției Naționale de Administrare Fiscală.


@serbanramona82

Termenele pentru depunerea fiselor fiscale si al declaratiei 392B au trecut deja.:(
Mai bine mai tarziu depuse, decat deloc.
Multumesc de raspuns
sunt de acord cu ce a spus d-nul Manea, daca societatea a fost radiata nu mai trebuie depusa nici o declaratie ;nu mai exista obligatii declarative, nemaiexistant firma si nici persoane de drept!
am sunat la finante si mi-a zis ca trebuie depusa pentru perioada in care a avut activitate, chiar daca e lichidata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depunere declaratii Irina Iacob Irina Iacob O firma suspendata incepand cu data de 1 mai care a primit derogare de depunere declaratii de la Finante incepand cu data de 1 iulie 2009 - pentru luna ... (vezi toată discuția)
Declaratiile 392, 394 nicod nicod La o societate suspendata temporar (3 ani) mai depun 392 si 394 pe zero? La momentul suspendarii era platitoare de tva, dar stiu ca automat devii neplatitor de ... (vezi toată discuția)
Declaratie 392 Contab10 Contab10 Buna ziua, Am si eu o situatie si nu inteleg ce declaratie trebuie sa depun si anume am o societate care are o CA pe 2012 de 1944 lei, societatea este ... (vezi toată discuția)