Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere declaratii la o societate lichidata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere declaratii la o societate lichidata

La o societate lichidata in timpul anului (in august 2011) trebuie sa depuna fisele fiscale?, 392?101?
Iulian chiar nu este de gluma, sunt de acord cu @piciul. Conform Codului fiscal art 34 alin (14) :
(14) Persoanele juridice care, în cursul anului fiscal, se dizolvă cu lichidare, potrivit legii, au obligația să depună declarația anuală de impozit pe profit și să plătească impozitul până la data depunerii situațiilor financiare la organul fiscal competent din subordinea Agenției Naționale de Administrare Fiscală.

@serbanramona82

Termenele pentru depunerea fiselor fiscale si al declaratiei 392B au trecut deja.:(
Mai bine mai tarziu depuse, decat deloc.
Multumesc de raspuns
sunt de acord cu ce a spus d-nul Manea, daca societatea a fost radiata nu mai trebuie depusa nici o declaratie ;nu mai exista obligatii declarative, nemaiexistant firma si nici persoane de drept!
am sunat la finante si mi-a zis ca trebuie depusa pentru perioada in care a avut activitate, chiar daca e lichidata.