Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Amenda nedepunere la timp prelungire contract de ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Amenda nedepunere la timp prelungire contract de comodat sediu PFA

Buna ziua,

Care este amenda pentru intarzierea cu depunerea unui document prin care se prelungeste durata contractului de comodat pentru sediul unui PFA?

Mentionez si ca eu fac parte din categoria de PFA-uri care se inregistreaza la ANAF si nu la Registrul Comertului si ca sunt neplatitor de TVA.
alina851, utilizator
Sunt in aceeasi situatie (comodat expirat de 20 de zile), as dori sa stiu daca e nevoie, in afara de prelungirea comodatului (act aditional sau comodat nou?), de acordul vecinilor, stampila administratorului ... toata povestea.
Multumesc frumos,
Lucian