Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sporul de vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sporul de vechime

Buna ziua,
Salariul minim brut de 700 lei include şi sporul de vechime sau se calculează vechimea la acest salariu?
Mul'umesc.
Fiind minim pe economie nu are cum sa aiba sporul inclus. La acest salariu se adauga spor.