Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... calcul accesorii
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

calcul accesorii

varog sa-mi spuneti daca este corect urmatorul calcul de accesorii:
SC SRL intra in procedura insolventei, procedura generala. nu se calculeaza accesorii...
se declanseaza falimentul. se calculeaza accesorii?
calculul se face la creanta bugetara
multumesc.
In procedura insolventei si chiar dupa deschiderea falimentului nu se calculeaza accesorii decat la creditorii garantati.