Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale un titlu executoriu pus pe o firma poate afecta si ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

un titlu executoriu pus pe o firma poate afecta si alta societate ?

Salut !
Am o intrebare si rog un sfat in aceasta situatie mai complicata.

Concret, sunt unic actionar in societatea X cu raspundere limitata care este posibil sa intre intr-un proces cu un fost colaborator. Intr-o alta societate Y sunt 50/50 iar in acest caz doresc sa stiu daca si cum poate fi afectata buna functionare a acestei firme.
Spre exemplu in cel mai rau scenariu daca se ajunge la un titlu executoriu pe firma X, acest aspect imi poate afecta activitatea si pe cealalta Y unde sunt 50/50 ?
Multumesc mult !
in nici un caz.