Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... indiviziune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

indiviziune

ce acte i-mi sint necesare pentru iesirea din diviziune?
Certificatul de mostenitor, dar problema ar fi taxa.La instanta se plateste 3% din.val.
cazul acesta se poate rezolva cu un notar sau este de competenta instantei?va multumesc
Iesirea din indiviziune se poate face, cu costuri reduse, prin mediere. Solicitati informatii unui mediator, va va informa gratuit in privinta procedurii medierii.