Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... accesare fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

accesare fonduri europene

Buna ziua,
Doresc sa incep o activitate avand ca obiect colectare fier vechi, sau reparatii masini.
Stiu ca pentru asceste activitati as putea accesa fonduri europene.
Va rog sa imi dati cateva sfaturi , legislatia in vigoare si ce institutie sa contactez in vederea efectuarii demersurilor de depunere documentatie (in judetul Arges).
Va multumesc.
Nu ati precizat unde doriti sa desfasurati activitatea.
In mediu rural va puteti adresa OJDRP si cititi ghidul masurii 312, anexa 10 pentru forma de constituire si anexa 9 pentru activitati eligibile.
In mediu urban va puteti adresa Agentiei de mediu sau la ADR Sud Muntenia pentru detalii privind DMI 4.3
Activitatea se va derula in mediul urban.
Va Multumesc pentru informatii,