Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Asociere PF cu PJ pentru vanzarea unor produse
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Asociere PF cu PJ pentru vanzarea unor produse

Buna ziua,
Speta este urmatoarea:
Eu sunt persoana fizica, care, printr-o calitate dobandita intr-un sistem, sunt calificat pentru a distribui un anumit produs ce apartine acestui sistem.

Pentru a putea insa distribui acest produs, trebuie sa fiu societate comerciala, cu casa de marcat, contabilitate etc.

Exista vreo posibilitate (simpla) de asociere, parteneriat cu o societate comerciala, astfel incat, cu calificarea mea de a distribui acest produs si cu aportul societatii comerciale, produsul sa ajunga pe raft, la cumparator?

Multumesc.

Din pacate pentru dvs. nu.
Probabil cel mai simplu ar fi un PFA si poti distribui singur, fara asociere cu nimeni.