avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Anulare Impozit (din cei 16%) 2% catre institutia ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Anulare Impozit (din cei 16%) 2% catre institutia careia i-am directionat?!

Buna Seara! Am si eu o intrebare. Acum o luna si jumatate, am fost pusa sa completez un formular pentru a directiona 2% din impozitul pe venit din 2011 catre institutia la care lucrez#-o#-o#-o. Acum insa, as vrea sa-i directionez catre scoala copilului ! Imi spune cineva daca se poate anula acel formular care l-am completat si l-am inmanat angajatorului?? Va multumesc anticipat!
Ultima modificare: Vineri, 6 Aprilie 2012
ContSters160566, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters160566 , utilizator 09:20, 10 Aprilie 2012
Maria, formularul 230 pe care l-ai depus nu mai poate fi anulat. :(
Gabrielle Monique a scris:

Maria, formularul 230 pe care l-ai depus nu mai poate fi anulat. :(

@Gabrielle Multumesc frumos pentru raspuns! Imi pare rau c-am virat acei 2% din impozitul de pe anul 2011 catre popi...X-(
Abia acum mi-am dat seama c-am facut o mare greseala completand acel formular "legata la ochi"... si cand ma gandesc c-am mai convins si alte persoane sa faca ceea ce eu am facut (vre-o 30 persoane).. :((imi vine sa ma dau cu capul de toti peretii #-o#-o#-
Nu mai poate fi anulat...La anul directionati cei 2% in alta parte.
Succes!
Radu Alexandru a scris:

Nu mai poate fi anulat...La anul directionati cei 2% in alta parte.
Succes!

Multumesc frumos pentru raspuns @Radu Alexandru! Asta e acum... imi este invatare de minte ca la anul sa nu mai directionez cei 2% catre o insistitutie Bisericeasca unde Clerii sunt cum sunt ...X-(

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

2% din impozitul anual valitinu valitinu Ajutati-va asociatia de proprietari, financiar, virati 2% din impozitul anual ! Daca nu aveti cont X-(sau nu vreti=D>, va dau contul AP 261 ... (vezi toată discuția)
Cum calculez cei 2% pe care sa-i virez unei asociatii? dacidaci dacidaci O persoana este angajata din Mai 2011 pana in Februarie 2011 cu un salariu de 800 ron brut. Din 29 Februarie are salariul de 700 ron brut. Cum se calculeaza ... (vezi toată discuția)
Cum pot fi directionati cei 2% din impozit catre o persoana fizica? giro2003 giro2003 Buna ziua, am o fetita cu probleme medicale si colegii de munca saau gandit sa ne ajute prin directionarea celor 2% din impozit catre fetita. Ce conditii ... (vezi toată discuția)