Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Anulare Impozit (din cei 16%) 2% catre institutia ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Anulare Impozit (din cei 16%) 2% catre institutia careia i-am directionat?!

Buna Seara! Am si eu o intrebare. Acum o luna si jumatate, am fost pusa sa completez un formular pentru a directiona 2% din impozitul pe venit din 2011 catre institutia la care lucrez#-o#-o#-o. Acum insa, as vrea sa-i directionez catre scoala copilului ! Imi spune cineva daca se poate anula acel formular care l-am completat si l-am inmanat angajatorului?? Va multumesc anticipat!
ContSters160566, utilizator
Maria, formularul 230 pe care l-ai depus nu mai poate fi anulat. :(
Gabrielle Monique a scris:

Maria, formularul 230 pe care l-ai depus nu mai poate fi anulat. :(

@Gabrielle Multumesc frumos pentru raspuns! Imi pare rau c-am virat acei 2% din impozitul de pe anul 2011 catre popi...X-(
Abia acum mi-am dat seama c-am facut o mare greseala completand acel formular "legata la ochi"... si cand ma gandesc c-am mai convins si alte persoane sa faca ceea ce eu am facut (vre-o 30 persoane).. :((imi vine sa ma dau cu capul de toti peretii #-o#-o#-
Nu mai poate fi anulat...La anul directionati cei 2% in alta parte.
Succes!
Radu Alexandru a scris:

Nu mai poate fi anulat...La anul directionati cei 2% in alta parte.
Succes!

Multumesc frumos pentru raspuns @Radu Alexandru! Asta e acum... imi este invatare de minte ca la anul sa nu mai directionez cei 2% catre o insistitutie Bisericeasca unde Clerii sunt cum sunt ...X-(