avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 710 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pe terenul agricol
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pe terenul agricol

Ma poate ajuta cineva cu un raspuns cu privire la impozitul pe terenurile agricole ,in sensul daca e acelasi indiferent de autoritatea publica locala in zona in care se afla ,mai precis ,daca e in extravilanul unei comune ,sau a unui oras.
Mutumesc mult.
Cel mai recent răspuns: CONSULTING TRADUCERI JURIDICE 0735643109 , Traducator autorizat 00:33, 15 Aprilie 2012
este diferit

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Unde platesc impozitul pe teren cu amplasament "incert"? nahilia nahilia Unde platesc impozitul pe teren al carui amplasament este \"incert\"? Suna ciudat..stiu.. Problema este urmatoarea: In titlul de proprietate este trecuta o ... (vezi toată discuția)
Cum se stabileste zona in cadrul localitatii? cri_secret_ina cri_secret_ina As dori sa stiu cum se stabileste zona(A,B,C sau D) in cadrul localitatii,conform Noului Cod Fiscal-Legea 571/2003? La art.247,,lit.b),se precizeaza ca aceste ... (vezi toată discuția)
Impozite pe terenul agricol cmnop cmnop Am certificat de calitate de mostenitor dupa mama mea decedata depus la primarie ,Din anul 2001 de cand am depus cerere pentru eliberarea unui titlu de ... (vezi toată discuția)