Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... ONG angajat + sponsorizare din partea angajatorului
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

ONG angajat + sponsorizare din partea angajatorului

buna ziua,

daca un angajat are o asociatie nonprofit de profil sportiv, angajatorul are voie sa sponsorizeze asociatia respectiva?

multumesc
Da, angajatorul poate face asa ceva ... nu-i este interzis prin lege.
Sigur ca poate.
Nu numai ca,nu este interizis de lege, ba chiar nici nu se poate interzice,as adauga eu deoarece ar constitui o incalcare constitutionala...
Exista la baza acestui drept chiar constitutia.