Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Comodat prima casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Comodat prima casa

Buna seara!

Proprietarul unei case cumparate prin programul Prima casa are voie sa incheie un contract de comodat cu o persoana fizica?
Multumesc!
Poate cineva sa-mi spuna daca legea conditioneaza incheierea acestui contract de acordul sau avizul cuiva?
Cunoaste cineva dispozitiile aplicabile?
Rog sa-mi spuna si mie!
Multumesc!
Contractul va poate raspunde la toate intrebarile.
Cititi-l si apoi reveniti cu detalii.
Daca in contract se interzice nu se poate.
In contract nu apare nicio interdictie.