Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... suspendare activitate pentru srl
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

suspendare activitate pentru srl

firma fara activitate de la infiintare; este suspendata activitatea pe 3 ani ,nu am venituri de peste 5 ani, de la infiintare INTREBARE: POT SA CER O NOUA SUSPENDARE A ACTIVITATII PE INCA 3 ANI ?POT SA CER LICHIDAREA SRL FARA BANI?NU ARE ACTIVITATE.
Puteti sa depuneti o hotarare de suspendare a activitatii societatii pentru o perioada de inca trei ani. Va recomand insa, in situatia in care nu preconizati sa aveti activitate in urmatorii ani, sa demarati dizolvarea-radierea societatii fara numire de lichidator in conformitate cu art. 235 din Legea nr. 31/1990 a societatilor comerciale. Actele le puteti intocmi la serviciul de asistenta juridica din cadrul registrului comertului.