Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozitare venituri din inchirieri cu ziua/ora
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozitare venituri din inchirieri cu ziua/ora

Am o garsoniera si vreau s-o inchiriez in regim hotelier adica cu ziua sau chiar cu ora. Trebuie facut ceva ca sa fiu in legalitate? ce anume?
Faceti contract de inchiriere pe fiecare zi pe care il inregistrati la finante si platiti 12% impozit.

Fiind persoana fizica nu exista alta posibilitate.
www.avocatnet.ro/content/con...