Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de invaliditate gradul II
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de invaliditate gradul II

VA ROG SA COMENTATI SITUATIA MEA
BARBAT NASCUT 29.03.1953 .
DIAGNOSTIC CLINIC COD E10 l10 J44
DIAGNOSTIC FUNCTIONAL ACCENTUAT l.A=70%
CAPACITATE DE MUNCA PIERDUTA IN TOTALITATE
CAZ NOU GRADUL ll
CAPACITATE DE AUTOSERVIRE PASTRATA
CAUZA INVALIDITATII L263/2010 ART 68 ALIN 1 LIT C
TERMEN DE REVIZUIRE 23.05. 2012 .
NEREVIZUIBIL CONFORM ART 79 alin(1)lit a) [ ]b) [ ] c) [ ] din legea nr 263/2010 cu modificarile si comletarile ulterioare
NU POATE EFECTUA NICI O MUNCA
stagiul de cotizare realizat 36 ani 8 luni 14 zile
virsta la data inscrierii la pensie 58 ani 2 luni 2 zile
punctajul mediu 0,98363
pensia 721

Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
1. Ce comentariu doriti?

2. Pentru un raspuns concret trebuie si o intrebare concreta.
tudorvaleriu a scris:

1. Ce comentariu doriti?

2. Pentru un raspuns concret trebuie si o intrebare concreta.

IMI CER SCUZE ! VINA ESTE A MEA !
COMENTARIUL CERUT ERA REFERITOR LA ALINIATUL:
-TERMEN DE REVIZUIRE 23.05.2012.
-NEREVIZUIBIL
ALINIATUL URMATOR !
NU ESTE O CONTRADICTIE ? ESTE CORECT ?
PINA LA VIRSTA DE 65 ANI TREBUIE SA MA PREZINT LA REVIZUIRE IN FIECARE AN ?
MULTUMIRI
1. Va rog sa nu mai scrieti cu majuscule, contravine regulamentului de postare in forum.

2. Intre cele doua alineate din decizie nu este contradictie. Formularul este tip si contine tot ceea ce ar trebui sa contina astfel incat sa acopere toate situatiile. Daca ati fi fost nereviziuibil, unul din spatiile de langa literele art. 79 din Legea nr. 263/2010 ar fi fost bifat.
Gabriela Pintea, Consilier juridic