Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... sentinta civila
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

sentinta civila

daca la terminarea procesului reclamantul a fost obligat la plata onorariului paratului, iar la apel sentinta a fost ca paratul sa plateasca jumatate din onorariul expertului (masuratoare cadastrala) cine si cat trebuie sa plateasca (jumatate din onorariul expertului e mai mic decat onorariul paratului)

multumesc
sentinta de apel este cea care se executa, daca prima a fost modificata.
adica cheltuielile sunt cele din sentinta de apel