Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cum pot concedia un salariat?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cum pot concedia un salariat?

Am un salariat care in anul 2011 a fost in concediu medical aproape cinci luni, nu cu acelasi diagnostic, din noiembrie a venit cu un certificat medical de constatare a incapacitatii de munca pentru 6 luni, de la o fractura la picior, si pentru cele 6 luni i-am suspendat contractul de munca. Acum vrea sa se intoarca la munca. Pot sa-l concediez? Cum? S-au am alte variante, somaj eventual?Va rog sa ma ajutati. Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~