avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... taxa radio-tv
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

taxa radio-tv

Daca am firma de difuzarea presei si detin 4-5 chioscuri de vanzare racordate la curent trebuie sa platesc taxa TV SI RADIO pe fiecare chiosc? mentionez ca nu am televizoare in chioscuri
Cel mai recent răspuns: adibocu , utilizator 15:45, 20 Decembrie 2008
Nu trebuie sa platesti taxa radio -tv.
dar am primit avertismen de la Societatea romana de radio si tv sa platesc conformHG 978/2OO3

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa televiziunea romana sorin cercel sorin cercel Faptul ca trebuie platita cu factura de curent electric ,nu este un abuz ? Sunt douo societati diferite ,si Enel detine si monopol !!!! (vezi toată discuția)
Obligativitatea platii taxelor radio/tv Meina Meina \\"Conform HG 977/2003 (modificata si completata de HG 1292/2007 si HG 1012/2009) si HG 978/2003 toate persoanele fizice cu domiciliul în România, cu ... (vezi toată discuția)
Ucmr-ada sau upfar-argoa alin1982 alin1982 Buna, Detin o pensiune turistica in care avem doar televizoare(fara alte mijloace de difuzare), pentru care se plateste taxa radio-tv la electrica, abonament ... (vezi toată discuția)