Forum Discuţii juridice Executare silită anularea executarii silite?
Discuție deschisă în Executare silită

anularea executarii silite?

Cum pot actiona daca am primit o adresa privind o executare silita, bazata pe un proces-verbal de constatare a contraventiei din martie 2011,daca nu am primit respectivul proces-verbal?!
Contestatie la executare in 15 zile de la primirea documentului.
Contestati atat executarea silita, cat si tilu executoriu in baza careia a fost pornita executarea, in speta procesul-verbal.
In adresa primita se spune sa platesc o suma pina la sf. lunii caci altfel se va proceda la executarea silita pentru recuperarea sumei.
-Aceasta adresa trebuie sa o contest in instanta ?sau se mai emite alt document numit executare silita pe care va trebui sa-l contest in instanta ?
-Procesul trebuie sa-l deschid in localitatea mea sau a emitentului executarii silite ?la judecatorie sau la tribunal ?
Multumesc
Contestatia la executare care vizeaza atat procesul-verbal de contraventie cat si executarea insasi, suspenda executarea silita incaputa.
am intrebat daca acea adresa primita de mine este " executare silita" sau urmeaza sa se intocmeasca executare silita pe care sa o contest in 15 zile.