Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... spor vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

spor vechime

Buna dimineata. Am o rugaminte la dumneavoastra sa ma lamuriti daca perioadele in care s-a beneficiat de somaj (conform legii 1/1991) se iau in considerare la stabilirea vechimii unui salariat, in vederea stabilirii transei de vechime. salariatul lucreaza in sanatate. Va multumesc.
.
Perioada in care s-a beneficiat de somaj in baza Legii nr.1/1991 constituie vechime in munca.