Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Nu inteleg solutia instantei
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Nu inteleg solutia instantei

Buna ziua! Am si eu o nelamurire: acum o saptamana am avut ultimul termen de judecata in procesul pe care l-am deschis cu o societate comerciala.M-am uitat pe net la sentinta si nu prea am inteles mai nimic,in prima faza a scris ca respinge nu stiu ce exceptie iar la urma ascris asa,citez:"Admite actiunea pt. capetele 1, 2 si 4 de cerere. Conform art. 8 din OUG51/2008 ,.instanta a obligat pe parat sa achite suma de 3015 ron, reprezentand c/v taxei de timbru la care reclamanta, adica eu , a fost scutita.Nu stiu ce sa cred si cum sa interpretez aceasta "sentinta" ,daca ma puteti lamuri astept cu nerabdare un raspuns urgent.Va multumesc anticipat!
excepţia invocat de către partea adversă a fost respinsă, iar cererea dvs. a fost admisă pt punctele 1,2 şi 4.
Aţi fost scutită de plata taxei de timbru, plată la care a fost obligat pârâtul.
Mai multe veţi afla când veţi primi hotărârea.
deci in mare parte sa inteleg ca am castigat acel proces???????? va multumesc!!!!!
Nu mie, instanţei.
dumneavoastra caci m-ati lamurit,iar instantei ca s-a facut dreptate.