avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Procedura infiintare PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Procedura infiintare PFA

Buna ziua,

Sunt o persoana cu gr I de handicap, dar am ceva abilitati in programare. Pana acum am lucrat doar ca angajat cu juma de norma de la domiciliu, dar acum as vrea sa fiu si PFA.

Care este procedura ce trebuie urmata? Tinand cont de faptul ca nu sunt transportabil, ce pasi ar trebui facuti? Sa fac o imputernicire la notar?

De asemeni, ati putea sa ma directionati catre ceva resurse online ce prezinta detalii despre PFA ptr incepatori?
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 10:38, 12 Iunie 2012
Va poate fi de folos:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Duplicat certificat de naștere AnnaMariiia AnnaMariiia Bună seara! Cum pot scoate un duplicat al certificatului de naștere al cuiva, cu împuternicire de la el, dacă nu are buletin, carte de alegător, permis, ... (vezi toată discuția)
Pfa in it (caen 6202) TomSlayer TomSlayer Buna ziua, as dori sa devin pfa in domeniul web (cod caen 6202) Dupa o vizita la Registrul comertului am aflat ca am nevoie de un act de certificare al ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa pucca20_2004 pucca20_2004 Buna ziua, doresc sa imi deschid un PFA pentru vanzari haine online. intrebarile mele sunt: 1. Pot fi angajata daca am firma deschisa pe numele meu?( vreau ... (vezi toată discuția)