Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Procedura infiintare PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Procedura infiintare PFA

Buna ziua,

Sunt o persoana cu gr I de handicap, dar am ceva abilitati in programare. Pana acum am lucrat doar ca angajat cu juma de norma de la domiciliu, dar acum as vrea sa fiu si PFA.

Care este procedura ce trebuie urmata? Tinand cont de faptul ca nu sunt transportabil, ce pasi ar trebui facuti? Sa fac o imputernicire la notar?

De asemeni, ati putea sa ma directionati catre ceva resurse online ce prezinta detalii despre PFA ptr incepatori?
Va poate fi de folos:
[ link extern ]