avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 179 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ADEVERINTA GRUPA A 2 A
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ADEVERINTA GRUPA A 2 A

Cine elibereaza adeverinta pentru gupa a2 a de munca in cazul in carea unitatea a intrat in insolventa ,in cazul AGROMEC-urilor fostele SMA-uri unde au ajuns arhivele
va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:49, 14 Iunie 2012
Cred că trebuie să vă adresaţi Inspectoratului Teritorial de Muncă care a dat în perioada respectivă avizul de încadrare a locului de muncă în condiţii deosebite
maricica25 a scris:

Cine elibereaza adeverinta pentru gupa a2 a de munca in cazul in carea unitatea a intrat in insolventa ,in cazul AGROMEC-urilor fostele SMA-uri unde au ajuns arhivele
va multumesc am intrebat si m-a trimis la registul comertului nu prea inteleg


Despre ce perioada este vorba?

Dupa data intrarii in vigoare a Ordinului MMFES nr. 590/2008, respectiv data de 24.09.2008, angajatorii sau detinatorii de arhive intocmesc si elibereaza adeverinte conform modelului prevazut in Anexa la Ordin, numai in baza documentelor verificabile, aflate in evidentele acestora.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Realculare gradul 1 munca ,nelamurire intre casa de pensi si societatea angajatoare cristianognean cristianognean Buna ziua. Problema mea este urmatoarea: Tatal meu a lucrat ca manevrant CFR in perioada 03.071978 pina la data de 15.03.1989 cind sa pensionat,in perioada ... (vezi toată discuția)
Sporul pentru munca prestata in timpul noptii Doina Elena Doina Elena Va rog sa imi spuneti daca sumele platite pe statul de plata pentru ore de noapte, in perioada 1979-1990, au facut parte din baza de calcul pentru contributia ... (vezi toată discuția)
Grupa a-2-a de munca nick58 nick58 Dupa anul 1989 pana cand o firma a putut beneficia de grupa 2 de munca si in baza carei legislatii? Ma refer la acele firme care au avut gr. 2 pana in anul ... (vezi toată discuția)