Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ADEVERINTA GRUPA A 2 A
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ADEVERINTA GRUPA A 2 A

Cine elibereaza adeverinta pentru gupa a2 a de munca in cazul in carea unitatea a intrat in insolventa ,in cazul AGROMEC-urilor fostele SMA-uri unde au ajuns arhivele
va multumesc
Cred că trebuie să vă adresaţi Inspectoratului Teritorial de Muncă care a dat în perioada respectivă avizul de încadrare a locului de muncă în condiţii deosebite
maricica25 a scris:

Cine elibereaza adeverinta pentru gupa a2 a de munca in cazul in carea unitatea a intrat in insolventa ,in cazul AGROMEC-urilor fostele SMA-uri unde au ajuns arhivele
va multumesc am intrebat si m-a trimis la registul comertului nu prea inteleg

Despre ce perioada este vorba?

Dupa data intrarii in vigoare a Ordinului MMFES nr. 590/2008, respectiv data de 24.09.2008, angajatorii sau detinatorii de arhive intocmesc si elibereaza adeverinte conform modelului prevazut in Anexa la Ordin, numai in baza documentelor verificabile, aflate in evidentele acestora.