Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contributii pensionar cu PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contributii pensionar cu PFA

pensionarul cu PFA plateste si la pensii? sunt pensionar din noiembrie 2010 si mi-a venit o scrisoare de la pensii ca sa ma duc cu certificatul de inregistrare, cu declaratiile de venit ca sa inchei contract pt 2010 si 2011...care e treaba???
Conform art. 11 (4) din Legea nr. 263/2010 titularul PFA se exceptează de la obligativitatea depunerii declaraţiei de asigurare (pentru plata CAS pensie) persoanele care beneficiază de una dintre categoriile de pensii prevăzute de prezenta lege.