Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Viceprimar - cumul pensie cu salariu
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Viceprimar - cumul pensie cu salariu

Buna ziua,

Am nevoie de ajutorul dumneavoastra intr-o problema. Un viceprimar ales in functie poate cumula pensia cu indemnizatia de viceprimar? Precizez ca pensia este mai mare de 2200 lei.
Care sunt actele normative care reglementeaza aceasta?

Multumesc pt. ajutor!
Vedeti Legea nr. 329 din 5 noiembrie 2009, cu toate actualizarile sale ulterioare.