Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general casare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

casare

se pot casa ob de inv in cursul anului daca nu se face inventar? ce documente tb intocmite?
Se pot casa obiectele de inventar si in cursul anului dar trebuie facut inventar. Se fac separat liste cu obiectele propuse spre casare, dupa aprobarea acestora de catre administrator, se face Proces-Verbal de casare si se scot obiectele respective din gestiune.