Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Schimbare domiciliu, implicit CI, ce acte ale masinii ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Schimbare domiciliu, implicit CI, ce acte ale masinii trebuie schimbate

Buna ziua,

mi-am schimbat domiciliul, respectiv CI din jud. Ialomita in jud. Constanta. Ce acte ale masinii sunt obligat sa schimb (certificat de inmatriculare, talon, numere, permis de conducere)?
Mentionez ca permisul de conducere este emis 2009 si nu are trecut pe el adresa.
Exceptand taxele pt numere (40 lei), certificat inmatriculare (37 lei) si permis (68 lei), trebuie sa platesc si taxa de inmatriculare (52 lei)?
Multumesc!
Va adresati la SPR evidenta auto,de pe bvd Mamaia in vederea completarii noului domiciliu in cartea de identitate autoturism