Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... inchiriere apartament inainte de succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

inchiriere apartament inainte de succesiune

As vrea sa va intreb ce masuri de proecautie poate sa-si ia o persoan care doreste sa inchirieze un apartament mostenit de la mama sa inainte de a finaliza actiunea de sucesiune? Intelegem ca nu poate face un contract la notar inca.
Ce documente scrise intre ea si potentialul chirias poate face ?
Ce conditii ar avea de pus la inchirierea unui apartament mobilat?
daca doriti incheierea unui contract de inchiriere solid ar fi bine sa va adresati unui avocat care sa va sfatuiasca si sa va ajute.
Poate totusi , in acest forum , cineva poate sa dea cateva mici sfaturi.
Desigur ca a te adresa unui avocat sau notar era stiut, la momentul potrivit ne vom adresa catre un avocat sau notar.
M0am adresata acestui forum deoarece stiam ca pe acest forum se pot da unele mici sfaturi, cred, scuze daca ma insel, ca de aceea si exista acest forum.