Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene - plata TVA
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene - plata TVA

Buna ziua,
Am obtinut aprobarea unui proiect de finantare nerambursabila, pentru achizitia de aparatura medicala, prin POR 4.3 in decembrie 2011. Sunt obligata sa platesc TVA, si eu nu sunt platitor de TVA. Exista vreo solutie legala sau vreo modalitate ca furnizorul de aparatura medicala sa plateasca TVA-ul sau o alta cale.....nu dispun de suma necesara pentru plata TVA-ului. Va multumesc!
Nu mi-o luati in nume de rau... DMI 4.3 al POR prevede drept cheltuieli eligibile cele cu managementul de proiect si asistenta pentru implementare. Si procentul e 100%.

Nu va zgarciti la tarate, pentru ca ajungeti sa nu implementati nimic si pierdeti banii.
GabrielPt, utilizator