Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... PROXENETISM
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

PROXENETISM

BUNA ZIUA.PRACTIC PROSTITUTIA IN ALTA TARA UNDE ESTE LEGAL SI PLATESC LA STAT.DE PE URMA ACESTEIE AM CUMPARAT MAI MULTE BUNURI PE NUMELE SOTULUI MEU.ACUM TOATE BUNURILE SUNT SUB SECHESTRU ASIGURATORIU DEOARECE DIICOTUL SA AUTOSESIZAT FARA NICI O PLANGERE DE PROXENETISM.EL ACUM ESTE ARESTAT PENTRU PROXENETISM,TRAFIC DE MINORI SI VIOL.NU ARE NICI O PLANGERE PENTRU PROXENETISM SAU TRAFIC DE MINORI.ARE 3PLANGERI DE VIOL CARE NU SUNT ADEVARATE AVEM DOVEZI AUDIO SI VIDEO FACUTE DE UN DETECTIV PARTICULAR DIN CARE REIESE CA NU AU FOSTVIOLATE,DAR ACESTE DOVEZI NU NE-AU FOST LUATE IN CONSIDERARE.EL ESTE ARESTAT LA 7 ANI DE PUSCARIE,TREBUIE SA PLATEASCA DAUNE MORALE LA CELE TREI FETE,SI BUNURILE SUB SECHESTRU ASIGURATORIU.NU INTELEG DE CE LUCRURILE SUNT SUB SECHESTRU DEOATECE NU ARE PLANGERI DE PROXENETISM.DOAR DE VIOL CU PROXENETIMSMUL SI TRAFICUL DE MINORI DIICOTUL SA AUTOSESIZAT SINGUR.DECI POT SPUNE CA DIICOTUL ESTE PROXENETUL MEU DEOARECE IMI IA LUCRURILE.VA ROG AJUTATIMA.CHIAR NU STIU CE SA FAC.ESRE CORECT CE FACE STATUL ROMAN CU BANII CARE VIN IN TARA SI CARE AJUTA TARA

Interventie moderator: Va rog sa numai scrieti cu majuscule. Scrierea mesajelor cu majuscule constituie o incalcare a regulamentului de postare. Va multumesc.
Ana Cristina Margu Birou de mediator , Mediator
bunurile sunt sub sechestru pentru a acoperi probabil daunele morale solicitate de catre victime. nu aveti ce sa faceti, singura solutie este sa platiti daunele iar bunurile vor fi scoase de sub sechestru.
Pentru a exista garantia recuperarii prejudiciului cauzat sau a acoperirii despagubirilor solicitate de partile vatamate a fost instituit sechestrul pe respectivele bunuri .
Nu trebuia , atata timp cat pretindeti ca practicati in acea tara o activitate legala sa treceti bunurile pe numele sotului , mai ales daca acestea in totalitatea lor , sunt dobandite in mod licit.
Faptul ca ati trecut bunurile pe numele sotului dvs , indica , cel putin , existenta unor suspiciuni cu privire la dobadirea respectivelor bunuri , despre care pretindeti ca le-ati fi dobandit pe cai licite in alta tara.
Cu privire la faptele pentru care este incriminat sotul dvs , este greu de avut o parere , fara a cunoaste cineva actele si lucrarile dosarelor.
In mod cert , achitand daunele , bunurile pot fi scoase de sub sechestru.
Banuiesc ca situatia este mult mai complicata decat relatati dvs .
Incercati , in limita posibilitatilor materiale , sa luati legatura cu un avocat pentru a va ajuta in minimalizarea problemelor juridice despre care relatati
Dar daca mi-as cere banii inapoi,banii trimisi prin western union din care sotul meu a cumparat bunurile i-as putea primii inapoi?ce ar trebuii sa fac?este o problema daca nu sunt casatorita cu el?traiesc in concubinaj.in rechizitoriul lui reiese ca am trimis mai mule sume de bani prin western union?i-as putea cere inapoi ?sau ce sfat imi dati?el are un avocat si eu cred ca toti avocatii stiu ce e ala un sechestru asiguratoriu.aici pe site mi-au raspuns mai multe persoane si mi-au sus ca daca am sechestru asiguratoriu ,dupa ce platesc daunele se ridica sechestru.dar avocatul nostr nu ne-a relatat acest lucru ne-a zis dor ca sunt sub sechestru si ca lucrurile or sa fie confiscate.nu mai inteleg nimic. Dar nu nea zis nimic,ca daca platim daunele ni se dau lucrurike inapoi
vorbiti mai atent cu avocatul Dvs. El stie mult mai bine decat noi dosarul. Sfatul meu este sa luati de bun ce spune el, nu ce cititi la noi pe forum. Noi nu putem decat sa banuim ce e in acest dosar, care e mult mai complicat decat spuneti Dvs.

Ceea ce afirmati este lipsit de logica .
Nu dvs, de buna voie i-ati trimis acei bani concubinului ?
Intre concubin , nu sotul dvs , cum afirmati , si dvs . a existat vreun contract de imprumut ?
In ambele situatii , banuiesc ca raspunsul va fi negativ.

Luati legatura cu avocatul dvs. ales sau cu altul , daca avocatul dvs , nu mai prezinta incredere pentru dvs, pentru a gasi modalitatile cele mai bune de rezolvare a situatiei.
La fel ca si distinsul dn.avocat "vlafesan" , cred ca numai o persoana care ar cunoaste nemijlocit dosarul ar putea sa va dea cele mai la obiect sfaturi