Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Declaratia tva pentru I.I.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Declaratia tva pentru I.I.

Sunt intreprindere individuala platitoare de TVA si va rog sa-mi spuneti ce declaratie depun TVA.Multumesc!
D300, D394 si daca aveti achizitii intracomunitare D390. Aceste declaratii le depuneti lunar sau trimestrial functie de vectorul dvs. fiscal.
Programele pentru completarea si generarea declaratiilor 300 si 394 le puteti descarca de la adresa [ link extern ]
Declaratiile le puteti depune la ghiseu (cu CD si declaratiile tiparite) sau le puteti transmite electronic, daca aveti certificatul pentru semnatura electronica.
Multumesc!