avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Constructie gard
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Constructie gard

Buna ziua.am un drept de superficie pe un teren,pe termen nelimitat ,dar in declaratia data la notar s-a omis precizarea cu construirea gardului( vecinul fiind tatal proprietarului terenului).aflindu-ma in proces cu proprietarul(dupa ce am facut superficia si am terminat constructia,acesta m-a dat in judecata cerindu-mi chirie pe teren,fapt ce nu s-a precizat in superficie.a abut castig,am platit chirie dar gard nu am fost lasat sa fac.)acesta nu a fost de acord cu construirea gardului,eu bineinteles vrand sa-l fac pe terenul pe care am superficia!Din cauza gardului,nu pot sa inchiriez cladirea,si as dori sa situ cum as putea sa-l fac,chair daca eu am platit chirie pe teren,exista o sentinta in acest caz!va multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Constructie gard ionelcocilnau ionelcocilnau buna ziua!am o superficie pe un teren,pe care am construit o spalatorie auto,care este intabulata pe numele meu in cf.!proprietarul terenului m-a dat in ... (vezi toată discuția)
Drept de superficie maxxx maxxx as dori sa aflu daca exista o modalitate legala de stingere sau incetare a dreptului de superficie constand in infiintarea si folosirea unei livezi pe terenul ... (vezi toată discuția)
Gard comun demolat de vecin. buna ziua ,as dori cum trebuie sa ... Maryegy Maryegy Gard comun demolat de vecin. Buna ziua ,as dori cum trebuie sa procedez in următorul caz: gradina +casa de la tara avea gard comun format din clădire ... (vezi toată discuția)